12065C472J4Z2A
DigiKey Part Number
478-KAF31BR71H472JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12065C472J4Z2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)