12065A471GAT2P is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 11.376
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
In Stock: 961
YAGEO
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
470 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
12065A471GAT2P
DigiKey Part Number
12065A471GAT2P-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12065A471GAT2P
Description
CAP CER 470PF 50V NP0 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
12065A471GAT2P Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)