12063C824KAT2A
DigiKey Part Number
478-1566-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-1566-1-ND - Cut Tape (CT)
478-1566-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12063C824KAT2A
Description
CAP CER 0.82UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.82 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
12063C824KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)