12063C225MAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF31GR71E225MUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12063C225MAZ2A
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
12063C225MAZ2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)