12062A300FAT2A
DigiKey Part Number
12062A300FAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12062A300FAT2A
Description
CAP CER 30PF 200V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
12062A300FAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)