12061C202JAT2A
DigiKey Part Number
478-12061C202JAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-12061C202JAT2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-12061C202JAT2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12061C202JAT2A
Description
CAP CER 2000PF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
12061C202JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)