100C100JT2500XT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 100C100JT2500XT |
Description | 100 SERIES, PORCELAIN DIELECTRIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 pF ±5% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor P90 2325 (5864 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features High Q, Low Loss, Low ESL |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 2325 (5864 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.145" (3.68mm) |