0805DC105KAT2A
DigiKey Part Number
478-0805DC105KAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-0805DC105KAT2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-0805DC105KAT2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805DC105KAT2A
Description
CAP CER 1UF 35V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
0805DC105KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)