08053D225KAT2A
DigiKey Part Number
478-7950-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-7950-1-ND - Cut Tape (CT)
478-7950-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08053D225KAT2A
Description
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
08053D225KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)