08051C332JA12A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Direct
Knowles Syfer
KEMET
In Stock: 2
KEMET
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
3300 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
08051C332JA12A
DigiKey Part Number
08051C332JA12A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051C332JA12A
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
08051C332JA12A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)