08051A4R3BAT2A
DigiKey Part Number
08051A4R3BAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051A4R3BAT2A
Description
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.3 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
08051A4R3BAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)