06123C104KA12A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0612 (1632 Metric)
06123C104KA12A
DigiKey Part Number
06123C104KA12A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06123C104KA12A
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0612
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
06123C104KA12A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)