0603YC822KAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
8200 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
0603YC822KAT4A
DigiKey Part Number
478-0603YC822KAT4ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603YC822KAT4A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603YC822KAT4A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)