0603YA5R9CAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
5.9 pF ±0.25pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
0603YA5R9CAT2A
DigiKey Part Number
0603YA5R9CAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603YA5R9CAT2A
Description
CAP CER 5.9PF 16V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
0603YA5R9CAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)