06035C472K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM15AR71H472KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM15AR71H472KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM15AR71H472KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035C472K4T2A
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06035C472K4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)