06035C182K4Z2A
DigiKey Part Number
478-KAF15AR71H182KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAF15AR71H182KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAF15AR71H182KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035C182K4Z2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06035C182K4Z2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)