06035C152JAZ2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 6.173
Datasheet
1500 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
06035C152JAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF15AR71H152JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035C152JAZ2A
Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
06035C152JAZ2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)