06035AR75CAT2A
DigiKey Part Number
478-06035AR75CAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-06035AR75CAT2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-06035AR75CAT2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035AR75CAT2A
Description
CAP CER 0.75PF 50V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.75 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06035AR75CAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)