06035A6R2C4T2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
6.2 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06035A6R2C4T2A
DigiKey Part Number
06035A6R2C4T2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035A6R2C4T2A
Description
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06035A6R2C4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)