06035A160JAT2A
DigiKey Part Number
478-10292-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-10292-1-ND - Cut Tape (CT)
478-10292-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035A160JAT2A
Description
CAP CER 16PF 50V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06035A160JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)