06033C105MAT2A
DigiKey Part Number
478-11509-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11509-1-ND - Cut Tape (CT)
478-11509-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06033C105MAT2A
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06033C105MAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)