06033A1R8D4T2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Knowles Syfer
Knowles Syfer
YAGEO
In Stock: 940
1.8 pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06033A1R8D4T2A
DigiKey Part Number
06033A1R8D4T2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06033A1R8D4T2A
Description
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06033A1R8D4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)