06031C681J4Z2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
680 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
06031C681J4Z2A
DigiKey Part Number
06031C681J4Z2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031C681J4Z2A
Description
CAP CER 680PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06031C681J4Z2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)