06031A5R1BAT2A
DigiKey Part Number
478-10207-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-10207-1-ND - Cut Tape (CT)
478-10207-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031A5R1BAT2A
Description
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.1 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06031A5R1BAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)