04025G103ZAT2A
DigiKey Part Number
478-1133-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-1133-1-ND - Cut Tape (CT)
478-1133-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025G103ZAT2A
Description
CAP CER 10000PF 50V Y5V 0402
Detailed Description
10000 pF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
04025G103ZAT2A Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
-20%, +80%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)