04025C182JAT2A
DigiKey Part Number
478-10121-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-10121-1-ND - Cut Tape (CT)
478-10121-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025C182JAT2A
Description
CAP CER 1800PF 50V X7R 0402
Detailed Description
1800 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
04025C182JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)