04025A750FAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 2.609
Datasheet
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
75 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
04025A750FAT2A
DigiKey Part Number
04025A750FAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025A750FAT2A
Description
CAP CER 75PF 50V NP0 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025A750FAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)