04025A201GAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 38.317
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 9.586
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
200 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
04025A201GAT2A
DigiKey Part Number
04025A201GAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025A201GAT2A
Description
CAP CER 200PF 50V NP0 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025A201GAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)