04025A101FBT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 388.334
Datasheet
Walsin Technology Corporation
YAGEO
In Stock: 438
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
100 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
04025A101FBT2A
DigiKey Part Number
478-04025A101FBT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025A101FBT2A
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025A101FBT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)