04023U1R9BAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
1.9 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
04023U1R9BAT2A
DigiKey Part Number
04023U1R9BAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04023U1R9BAT2A
Description
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
04023U1R9BAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Ultra Low ESR
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)