0306ZD224KAT2A
DigiKey Part Number
478-6191-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-6191-1-ND - Cut Tape (CT)
478-6191-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0306ZD224KAT2A
Description
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0306
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0306 (0816 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0306ZD224KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.032" L x 0.063" W (0.81mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.61mm)