WK73R3ATTE680J
DigiKey Part Number
2019-WK73R3ATTE680JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-WK73R3ATTE680JCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-WK73R3ATTE680JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WK73R3ATTE680J
Description
RES 68 OHM 5% 2W 2512
Detailed Description
68 Ohms ±5% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
WK73R3ATTE680J Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Size / Dimension
0.122" L x 0.252" W (3.10mm x 6.40mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)