WK73R3ATTE1373F
DigiKey Part Number
2019-WK73R3ATTE1373FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WK73R3ATTE1373F
Description
RES 137K OHM 1% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
137 kOhms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WK73R3ATTE1373F Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Part Status
Active
Size / Dimension
0.122" L x 0.252" W (3.10mm x 6.40mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)