SR733ATTE9R1J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
9.1 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
SR733ATTE9R1J
DigiKey Part Number
2019-SR733ATTE9R1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR733ATTE9R1J
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR733ATTE9R1J Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)