SR733ATTE1R0J
DigiKey Part Number
2019-SR733ATTE1R0JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-SR733ATTE1R0JCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-SR733ATTE1R0JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR733ATTE1R0J
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
SR733ATTE1R0J Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)