SR732HTTE5R6J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
5.6 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
SR732HTTE5R6J
DigiKey Part Number
2019-SR732HTTE5R6JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR732HTTE5R6J
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR732HTTE5R6J Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)