SR732ETTD100J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
10 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
SR732ETTD100J
DigiKey Part Number
2019-SR732ETTD100JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR732ETTD100J
Description
CURRENT SENSE RESISTOR
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SR732ETTD100J Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)