SG73S2ETTD6R19F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
6.19 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
SG73S2ETTD6R19F
DigiKey Part Number
2019-SG73S2ETTD6R19FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73S2ETTD6R19F
Description
RES 6.19 OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SG73S2ETTD6R19F Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)