SG73S1ETTP1000D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
100 Ohms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
SG73S1ETTP1000D
DigiKey Part Number
2019-SG73S1ETTP1000DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73S1ETTP1000D
Description
RES 100 OHM 0.5% 1/8W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SG73S1ETTP1000D Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)