SG73P2ETTD472J | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2019-SG73P2ETTD472JTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SG73P2ETTD472J |
Description | RES 4.7K OHM 5% 3/4W 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SG73P2ETTD472J Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |