RN73R2ATTD1142D25 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
11.4 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RN73R2ATTD1142D25
DigiKey Part Number
2019-RN73R2ATTD1142D25TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73R2ATTD1142D25CT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RN73R2ATTD1142D25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73R2ATTD1142D25
Description
RES 11.4K OHM 0.5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73R2ATTD1142D25 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)