RN73R1ETTP3610D10 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
361 Ohms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RN73R1ETTP3610D10
DigiKey Part Number
2019-RN73R1ETTP3610D10TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73R1ETTP3610D10CT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RN73R1ETTP3610D10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73R1ETTP3610D10
Description
RES 361 OHM 0.5% 1/16W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73R1ETTP3610D10 Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)