RN73H2BTTD2913B25 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
291 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Metal Film
RN73H2BTTD2913B25
DigiKey Part Number
2019-RN73H2BTTD2913B25TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73H2BTTD2913B25CT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RN73H2BTTD2913B25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73H2BTTD2913B25
Description
RES 291K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73H2BTTD2913B25 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)