RN73H2BTTD26R7D25 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
26.7 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Metal Film
RN73H2BTTD26R7D25
DigiKey Part Number
2019-RN73H2BTTD26R7D25TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73H2BTTD26R7D25CT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RN73H2BTTD26R7D25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73H2BTTD26R7D25
Description
RES 26.7 OHM 0.5% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73H2BTTD26R7D25 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)