RN73H2ATTD2772F10 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
27.7 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Metal Film
RN73H2ATTD2772F10
DigiKey Part Number
2019-RN73H2ATTD2772F10TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73H2ATTD2772F10CT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RN73H2ATTD2772F10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73H2ATTD2772F10
Description
RES 27.7K OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73H2ATTD2772F10 Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)