RN73H1ETTP3742D25 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RN73H1ETTP3742D25 |
Description | RES 37.4K OHM 0.5% 1/16W 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 37.4 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RN73H1ETTP3742D25 Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm) |