RN73H1ETTP2551C25 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.55 kOhms ±0.25% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Metal Film
RN73H1ETTP2551C25
DigiKey Part Number
2019-RN73H1ETTP2551C25TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73H1ETTP2551C25CT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RN73H1ETTP2551C25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73H1ETTP2551C25
Description
RES 2.55K OHM 0.25% 1/16W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73H1ETTP2551C25 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)