RK73H3ATTE84R5F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
84.5 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73H3ATTE84R5F
DigiKey Part Number
2019-RK73H3ATTE84R5FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H3ATTE84R5FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73H3ATTE84R5FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73H3ATTE84R5F
Description
RES 84.5 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
RK73H3ATTE84R5F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)