RK73H3ATTE1210F
DigiKey Part Number
2019-RK73H3ATTE1210FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H3ATTE1210FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73H3ATTE1210FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73H3ATTE1210F
Description
RES 121 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
121 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RK73H3ATTE1210F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)