RK73H2ETTD1781F
DigiKey Part Number
2019-RK73H2ETTD1781FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H2ETTD1781FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73H2ETTD1781FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73H2ETTD1781F
Description
RES 1.78K OHM 1% 1/2W 1210
Detailed Description
1.78 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RK73H2ETTD1781F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)